воскресенье, 6 марта 2016 г.

ЯК ЗАПАМ'ЯТОВУВАТИ ВІРШІ






 Вивчання віршів напам’ять - одне з важливих завдань шкільних домашніх робіт з літератури. Це не тільки збагачує кругозір, але й тренує її пам'ять, вчить систематизувати і запам'ятовувати інформацію.

 До того ж, вивчення віршів напам'ять вважається відмінною практикою для раннього розвитку дітей. Фахівці радять приступати до занять якомога раніше, не чекаючи шкільних років.
 
 Виявляється, вірші краще запам'ятовувати не по частинам, а повністю.
 
 Декому достатньо три-чотири рази прочитати вірш, і вони можуть повторити його, не заглядаючи у книгу. Існує декілька  секретів запам’ятовування:


1. Вірші ефективно вивчати не по рядках, а по строфах. Якщо повторювати один рядок декілька разів, потім переходити до наступного та повторювати цю процедуру знову, може виявитися, що Ви будете плутатися усередині строфи, тому що такий стиль вивчання дає можливість переходити від наступних рядків до попередніх.
 
2. Пам’ятайте, що короткочасна пам'ять одночасно сприймає близько 7 одиниць-блоків інформації. І перевантажувати її небажано. У випадку завчання віршів це означає, що вірш бажано розбити на такі блоки по 7-8 слів. Як правило, це один-два рядки. Під час вивчення робіть між такими блоками паузи (приблизно 4 секунди).
 
3. Читайте вірш емоційно, з почуттям. Це гарна допомога під час запам'ятовування.
 
4. Запишіть свій голос на комп’ютер або диктофон. Запис матеріалу своїм голосом прекрасно допомагає запам'ятовуванню. До речі, цей метод досить продуктивний для вивчання іноземних мов.
 
5. Складіть список слів у такій послідовності - останнє слово строфи - перше слово наступної строфи. Запам'ятайте цей список слів. Ось побачите, наскільки ефективнішим стане Ваше запам'ятовування.
 
Послідовність вивчення віршів:
 1. Якщо додому задано декілька завдань, вивчення вірша потрібно поставити першим.
 2. Тихо прочитайте вірш, ознайомтеся з ним.
 3. Знайдіть незнайомі слова й вислови, довідайтеся їхній зміст.
 4. Прочитайте вірш іще раз вголос, дотримуючи ритм та інтонацію.
 5. Через декілька хвилин спробуйте розповісти вірш, не дивлячись у друкований текст та підглядаючи в нього тільки в міру необхідності. Повторюйте кілька разів, намагаючись зменшити кількість підглядань.
 6. Поділіть вірш на строфи - чотиривірші. Якщо в друкованому виді вони не поділені, уривки можна акуратно розмітити олівцем.
 7. Прочитайте перший чотиривірш вголос, потім закрийте сторінку й повторіть його напам'ять (5-7 разів).
 8. Таким же чином вивчіть наступний чотиривірш.
 9. Кілька разів розповідайте вивчені строфи разом, тільки потім Ви можете перейти до наступних.
 10. Закінчивши вивчати останню строфу, ще раз уголос із почуттям прочитайте увесь вірш, потім також старанно спробуйте розповісти його напам'ять.
 
  Щоб запам’ятати текст надовго, використовуйте наступну схему:
 1. Повторіть вивчений текст перед сном і відразу після пробудження.
 2. Візуально уявіть собі описаний у вірші сюжет.
 3. Намагайтеся вивчити вірш не тільки за допомогою пам'яті, читаючи його із аркуша, але й на слух.

Комментариев нет:

Отправить комментарий