понедельник, 12 декабря 2016 г.

Давайте подискутуємо


 В. Бєлий: Компетентісна освіта? Так! І це просто


 Проходя мимо знаний - возьми.
Соломон
ДВА СВІТИ
За радянських часів усередненим виразником достатку сім’ї був комплект, до якого входили: двокімнатна квартира, у якій проживали три покоління, натуральні паласи на стінах і кришталевий посуд у серванті. Саме останнім (паласи та кришталь) зазвичай пишалися наші громадяни перед своїми закордонними родичами, яких зрідка випадало зустрічати. Це було непересічною подією для радянських. Після n-ої чарки горілки язики у всіх розв’язувалися і наші з подивом могли почути від своїх закордонних родичів: «Які ви щасливі від того, що не знаєте наскільки ви нещасні».

ЦІКАВІ ЗАМОРОЧКИ

 Дайте відповіді на запитання-жарти.
Чи буває душа в п’ятах?
Чи є ноги у книжки?
У якому фразеологізмі згадується таблиця множення?
Що можна ламати без рук і всякого знаряддя?
Коли беруть ноги в руки?
Чи можна сказати: майстер на обидві руки?
Чи можна вийти сухим із води?
Кому може бути море по коліна?
Чи можна носити воду в решеті?
Хто може зробити з мухи слона?
Коли енциклопедія може бути «ходячою»?
У кого сім п’ятниць на тиждень?
Чи можна шити «на живу нитку»?
Коли не чуєш ніг?
Коли не знаєш, де «очі подіти»?
Чи можна кілок на голові тесати?

На кому шапка горить?  

Для допитливих


Словничок почуттів

Байдужість –  відсутність інтересу та уваги до людей,  їхніх справ і почуттів;  нечуйність, брак співчутливості. Синоніми: нечулість, незворушність, незацікавленість, апатія. Моя хата скраю: нічого не знаю. Не моє просо, не мої горобці, не буду відганяти. Моє діло теляче: наївся і в хлів.

Безпека – почуття захищеності, відсутності загрози. Антонім: небезпека. Береженого Бог береже. Небезпека - сусідка безпеки. 

До уваги учнів 6 класу

1. Пригадати прислів'я, приказки, фразеологізми або народні прикмети зі словом сніг.
·        Багато снігу в році – багато хліба на тоці.
·        Як багато снігу, то багато хліба, як багато води, то багато трави.
·        Снігу надме – хліба прибуде.

воскресенье, 11 декабря 2016 г.

реформація освіти


Інтеграція навчальних предметів: плюси та мінуси
  http://osvita.ua/school/reform/53351/
Перезавантаження змісту освіти (курикулярна реформа) ставить нас перед нагальною необхідністю здійснення інтеграції низки навчальних предметів. Зокрема йдеться про об’єднання української літератури та зарубіжної літератури в єдиний предмет «Література» та об’єднання фізики, хімії, географії та біології – у предмет «Природничі науки» («Природознавство» у 1-6 класах, та у 10-12 класах неприродничих профілей) за аналогією із загальноприйнятим у світі навчальним курсом «Science». У 7-9 класах передбачається інтеграція змісту освіти, без об’єднання предметів. Про підсумки дискусії, присвяченої питанню інтеграції, читайте далі.
Стратегічне оновлення змісту середньої освіти має йти з урахуванням загальносвітових тенденцій формування змісту шкільної літературної та природничої освіти, необхідності адаптації вітчизняної системи освіти до європейського освітнього простору.
У жодній країні світу немає шкільного предмета «Зарубіжна література». Ми єдині на всьому пострадянському просторі хто «винайшов» цей предмет з метою завантажити колишніх учителів російської літератури.

четверг, 27 октября 2016 г.

Учням 6 класу

Вправи з ключем: навчись і дізнайся
Ви вже поринули в процес навчання? Згадали правила, написали перші диктанти й отримали перші оцінки. Можливо, одержані бали не дуже вас потішили? Якщо прагнете кращого, тоді саме зараз виконайте наші вправи й дізнайтеся рівень вашої готовності до навчання української мови в цьому навчальному році.
Вправа 1. Уживання апострофа

воскресенье, 23 октября 2016 г.

КАНІКУЛИ


ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ та БАТЬКІВ ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ

1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.2. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг.3. Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус.4. На зупинці не стійте близько біля дороги.5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо.7. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.

Парламент у першому читанні ухвалив закон "Про освіту" 
http://osvita.ua/school/reform/52424/

Верховна Рада прийняла проект закону "Про освіту" у першому читанні. За відповідне рішення у четвер проголосували 277 народних депутатів.
Передбачені проектом закону реформи мають поліпшити умови праці вчителя за рахунок зменшення бюрократичного контролю, розширення академічних свобод і формування простору для творчої праці. Буде обмежено втручання державних органів і органів місцевого самоврядування в освітній процес.
Учителі матимуть свободу вибору форм проходження підвищення кваліфікації. Також буде запроваджений механізм добровільної сертифікації вчителів. Після її проходження педагоги отримуватимуть відповідну надбавку до зарплатні. Закон також передбачає підвищення соціального статусу і оплати праці вчителя.

На допомогу вчителю-словеснику



вівторок, 16 серпня 2016 р

Ведення класного журналу 

(Пам’ятка для словесника)

(Подані рекомендації і зразки заповнення
сторінок журналу розроблено на основі
наказу МОН України від 03.06.2008 р. № 496,
 «Інструктивно-методичних рекомендацій
щодо вивчення у загальноосвітніх навчальних
закладах предметів інваріантної складової
 навчального плану у 2010/2011 навчальному році»
 (лист МОН України від 21.08.2010 р. № 1/9-580),
 методичних рекомендацій щодо вивчення
української мови та літератури у 2013/2014
навчальному році, листа МОН України
«Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних
 закладів та структуру 2013/2014 навчального
року» від 20.05.2013 р. № 1/9-349)




Концепція "Нової української школи"


Міністр освіти і науки презентувала ідеологію реформи середньої освіти, 

що почне діяти в 2018 році





Презентовано концепцію «Нової української школи»

Концепцію «Нової української школи» – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На замітку батькам


•  Не перетворюйте виконання дитиною домашніх завдань на засіб катування чи покарання.
•  Формуйте позитивну мотивацію виконання домашнього завдання, його далекі перспективи.
•  Заохочуйте дитину за добре виконане домашнє завдання, радійте її досягненням, пов’язаним із позитивною оцінкою.

Лексика зі стилістичного погляду

Уся лексика української мови зі стилістичного погляду поділяється на стилістично нейтральну і стилістично забарвлену.
Стилістично нейтральна лексика є основою будь-якого висловлювання. Стилістично нейтральних слів у мові переважна більшість. Це звичайні назви явищ природи (вода, сніг, вітер, грім), рослин і тварин (жито, пшениця, кінь, заєць), родинних стосунків (батько, мати, брат, сестра), органів людського тіла (голова, око, брова, нога), будівель та їхніх частин (будинок, дах, димар), меблів (стіл, стілець, шафа), страв (хліб, борщ, молоко), одягу і взуття (сорочка, хустка, чоботи), знарядь і процесів праці (сокира, ніж, лопата, копати, орати), основних почуттів і станів людини (радість, гнів, сон), кольорів (зелений, чорний, червоний), дій і станів (ходити, думати, радіти), обставин місця, часу, способу дії (вгорі, тут, учора, швидко), числівники (один, три), займенники (я, він, такий, стільки), прийменники (в, на, з, біля), сполучники (і, та, але, або) тощо.

среда, 12 октября 2016 г.

ГОТУЄМОСЬ ДО ЗНО

Перевір свої знання (учням 11 класу)

Українська література 1920 – 1930 рр.         В – 1
1. Лідером київських «неокласиків» був
А     В. Стус                                Г    Є. Плужник
Б    П. Тичина                            Д   М. Вінграновський
В    М. Зеров
2. Сон старих гаїв, місячні весняні ночі – ці символи молодого почут­тя зображено у вірші
А    «Ви знаєте, як липа шелестить...» П. Тичини
Б    «Два кольори» Д. Павличка---
В     «Ніч... а човен – як срібний птах!..» Є. Плужника
Г     «Балада про соняшник» І. Драча
Д    «Молюсь і вірю...» М. Рильського

суббота, 8 октября 2016 г.

ВИХОВНА ГОДИНА


            Мета: ознайомити учнів із поняттями «настрій», «емоції», показати вплив емоцій на здоров’я людини, допомогти учням навчитися керувати своїм настроєм; виховувати взаємоповагу, ввічливість, тактовність, доброзичливість, взаєморозуміння.
Обладнання: музичні записи Вівальді «Пори року», пісня Вітаса «Улыбнись», картки із завданнями командам, графічні малюнки з різними емоційними станами людини, олівці, альбомні аркуші, тести «Пізнай себе».

Перебіг заняття
Один увидел шум и грязь,
Другой — листвы зеленой вязь,
Весну и небо голубое.
В одно окно смотрели двое…
Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури в загальноосвітніх закладах у 2016-2017 н.р.
Вивчення української літератури в 5-8 класах здійснюватиметься за навчальною програмою (зі змінами, затвердженими наказами  Міністерства  від 04.08.2014 № 895, від 29.05.2015 № 585 ): Українська література. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Освіта, 2013.
У 9 класах – за програмою: Українська література. 5-12 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів К.: Ірпінь: Перун, 2005 (зі змінами, затвердженими наказом  Міністерства  від   29.05.2015 № 585).

Вивчення української літератури в 10-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів – за програмами, затвердженими  наказом Міністерства від 28.10.2010 № 1021, крім академічного рівня та рівня стандарту.  Рівень стандарту та академічний рівні затверджені наказом  Міністерства  від  14.07.   2016 № 826)

среда, 31 августа 2016 г.

До уваги учнів та батьків Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4!

Картинки по запросу картинки про школу
Завтра  1.09.2016 р. у приміщенні школи  
відбудеться святкова  лінійка,  присвячена Першому дзвонику, 
 початок о 8 год. 30 хв. 

понедельник, 15 августа 2016 г.

Перший урок у новому навчальному році Міністерство освіти і науки України пропонує освітянам присвятити відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Про це йдеться в листі МОН України від 20.07.2016 № 1/9-385.
Урок для учнів 1-4 класів пропонується провести на тему «Це наше і це твоє» з використанням мультфільмів (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/multserial/ce-nashe-i-ce-tvoye-ochima-ditey-651302.html). Цією пропозицією продовжується спільний проект Міністерства освіти і науки та телеканалу ПЛЮСПЛЮС «Це - наше і це – твоє», започаткований у вересні минулого року.
Учні 2-4 класів протягом вересня-листопада 2015 року в своїх малюнках розповідали, чим вони можуть пишатися у своїм ріднім краї, своїй країні. За підсумками цього конкурсу із шести сотень дитячих робіт було обрано сто сімдесят одну. Розповіді учнів об’єднали в 25 більш загальних тем, що лягли в основу нового сезону мультфільму «Це - наше і це - твоє!». Мультиплікаційні фільми пропонується переглянути молодшим школярам на початку нового навчального року.
Для учнів 5-11-х класів урок 1-го вересня пропонується присвятити темі «Від проголошення Незалежності до нової України».

вторник, 12 июля 2016 г.

Тренажер з правопису української мови












Навчальний ресурс WebPen.com.ua пропонує  
Тут ви знайдете цікаві завдання, що допоможуть вам
 освоїти український правопис чи підтримувати правописні 
навички на належному рівні. Кожне навчальне завдання 
додатково містить цікаву пізнавальну інформацію.
  Тренажер   поєднує теоретичні положення й практичні
завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови і
 вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали 
і додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.

Сторінка проекту у Facebook:
 https://www.facebook.com/WebPen.com.ua/

пятница, 10 июня 2016 г.

ЗНО

ВІДПОВІДІ ЗНО 2016 З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ


Відповіді на тестову частину ЗНО з української мови
1.     Іменником є слово …
На світанку подорожні вирушили в довгу путь.
2.                Лексичну помилку допущено в рядку
Освічене перехрестя